Лазерна корекція зору

Що таке лазерна корекція зору

У сучасному світі ексімер лазерна корекція зору з використанням ексимерного лазера є самим поширеним методом виправлення порушень рефракції. Завдяки цьому досягається максимально можлива гострота зору без окулярів чи контактних лінз.

Процедура лазерної корекції зору має на меті моделювання нового профілю передньої поверхні рогівки. Параметри зміни форми моделюються за допомогою комп’ютера, а саму процедуру виконує хірург, використовуючи для цього ексимерний лазер. Що дає зміна форми передньої поверхні рогівки? Це призводить до зміни оптичної сили ока, що дозволяє чітко фокусуватись зображенню на сітківці. 

Які порушення можливо виправити

Короткозорість, вона ж міопія, є порушенням рефракції, при якому зображення формується не на сітківці, а перед нею. Через це людині для фокусування зору потрібно або близько підсунутися до предмета, або тримати його прямо перед очима. Ексимерна корекція дозволяє виправити до -12 діоптрій короткозорості, проте при високих її цифрах (вище -8 діоптрій) має обмеження і не завжди може бути рекомендована.

Далекозорість характеризується станом, при якому відбувається фокусування зображення за сітківкою, а не на ній. Лазерна корекція дозволяє відновити зір при помірному або слабкому ступені далекозорості, до +4 діоптрій. При вищих цифрах можливий регрес результату та потреба в докорекції протягом року. В будь-якому випадку всі ці тонкощі обговорюються з лікарем ще на етапі первинної діагностики.

Під астигматизмом розуміється вид порушення зору через вроджену нерівність форми рогівки. Лазерна корекція дозволяє виправити всі його варіанти, в т.ч. складний та змішаний астигматизм до 6-8 діоптрій.

Лазерна корекція однаково підходить чоловікам та жінкам, виконується з віку 18 років, але за умови стабільних показників протягом 1 року.

Види та методи корекції: ЛАСІК, ЛАСЕК

Лазерна корекція проводиться за однією з двох методик: ЛАСІК або ЛАСЕК.


Під час процедури ЛАСІК (LASIK) хірург спеціальним автоматизованим приладом (мікрокератомом) викроює тонкий клапан з верхніх шарів рогівки. Тонкий клапан дозволяє зберегти максимальну товщину рогівки, що гарантує стабільність результату лазерної корекції. Також клапан забезпечує комфортний і швидкий відновлювальний період. По завершенні процедури корекції клапан вкладається назад і загоюється природним чином. Через всього кілька годин сліди втручання вже не видно, а повна адаптація клапана відбувається за перші 24 години.


Вид корекції ЛАСЕК (LASEK) не потребує формування поверхневого клапана. До нього вдаються при плоскій, дуже крутій або тонкій рогівці, тобто при неможливості формування клапана з технічної точки зору. Також ЛАСЕК показаний пацієнтам певних видів діяльності, які мають високі ризики травмування очей в подальшому (ЗСУ, поліція, професійні спортсмени). Під час лазерної корекції даного типу в центральній зоні видаляється поверхневий шар захисних клітин рогівки – епітелію. Після цього процедура здійснюється за відповідною програмою. По завершенню на рогівку встановлюється спеціальна захисна контактна лінза, яка знаходиться там до завершення повного відновлення, як правило на 5 днів. В цей період у пацієнта можуть виникати світлобоязнь та дискомфортні відчуття, проте для їх мінімізації використовуються спеціальні краплі.

Streamlight як безконтактна модифікація ЛАСЕК

При цьому виді корекції вся процедура проводиться в один етап і безконтактно (one-step). Це відбувається автоматично, без необхідності торкатися ока пацієнта, відповідно хірургічні інструменти не потрібні. За всю процедуру здійснюється тільки 2 торкання, коли застосовується розширювач повік і контактна лінза по завершенні корекції. Ця методика підходить пацієнтам з астигматизмом і короткозорістю, особливо тим, хто відчуває страх перед процедурою. Сам процес відбувається швидко, безконтактно, виключаючи при цьому людський фактор.

Скільки коштує лазерна корекція зору

Вартість хірургії залежить від виду та протоколу корекції. Актуальні ціни вказані за посиланням.

Обладнання

Лазерна корекція в Подільському центрі зору та естетичної медицини виконується на суперсучасному ексимерному лазері EX500 від Alcon Wavelight (Німеччина). Ця система дозволяє виконувати персоналізовані методи корекції з врахуванням всіх параметрів рогівки кожного пацієнта, що суттєво вирізняє даний лазер серед конкурентів, які здатні виконувати тільки стандартні програми корекції.

Хто проводить корекції

Сергій Кривов’яз – провідний рефракційний хірург клініки, кандидат медичних наук, доцент,  хірург з досвідом 14000+ виконаних лазерних корекцій. Точну їх кількість ніхто не знає :), так як вирахувати це практично неможливо – Сергій Олександрович самостійно підготував чотирьох рефракційних хірургів, тому оперував не тільки у Вінниці та Хмельницькому, а й у інших містах України. Має безліч позитивних відгуків у соцмережах від задоволених пацієнтів з відновленим зором.

Виконує всі види корекцій: LASIK, LASEK, PRK/ASA, Topoguided protocols, PTK+PRK+CXL, FemtoLASIK, SMILE, CLEAR. Член Європейського товариства катарактальних та рефракційних хірургів (ESCRS).

Інтерв’ю з питаннями/відповідями про лазерну корекцію

Наталя Магда – рефракційний хірург клініки, виконує корекції LASIK, PRK/LASEK, Streamlight. Сертифікований спеціаліст з рефракції, має 13 років лікарського стажу в офтальмології.

Як підготуватись до корекції

Записатись на обстеження, яке триватиме годину-півтори, і під час якого буде визначено велику кількість параметрів ваших очей, в тому числі гостроту зору, рефракцію, товщину рогівки, детально оглянуто очне дно та виконано багато чого іншого. Важливо! Перед обстеженням не носіть контактні лінзи 2-3 дні, так як їх використання одразу перед обстеженням може погіршити якість деяких вимірювань.

Існує ряд протипоказань до лазерної корекції, а також корекція має свої плюси та мінуси у віці після 45 років, тому все це обговорюється під час діагностики.

За результатами обстеження лікар надасть всі рекомендації, розкаже про вид корекції, який показаний саме вам, та відповість на всі ваші запитання. Далі можна планувати вже день хірургії.

Підготовка: до самої корекції не носіть м’які контактні лінзи 7 днів, жорсткі – 14 днів, нічні жорсткі лінзи типу Парагон – 1 місяць. За декілька днів потрібно здати загальний аналіз крові, кров на RW та Hbs-Ag. В день корекції взяти з собою змінне взуття, сонцезахисні окуляри, обов’язково поїсти та розраховувати на перебування в клініці протягом 2-3 годин. Сама лазерна корекція займає 10-15 хвилин, а основний час потрібен для вашої підготовки до корекції нашим персоналом.

Після виконання ЛАСІК обов’язковим є огляд на наступний день, після ЛАСЕК – на 5 день для зняття контактної лінзи, а далі через 1, 3 та 6 місяців після корекції. Всі ці візити входять у вартість корекції і тому додатково не оплачуються.

Перший місяць будуть тимчасові обмеження щодо активного спорту, басейнів, косметики, а далі пацієнти повертаються до звичного способу життя.

Залишіть свій номер телефону за яким ми зв’яжемось з Вами в найближчий час

    Запис на прийом