На сучасному етапі розвитку медицини можна вилікувати навіть, здавалося б, найскладніші порушення зору. Лазерні методи лікування очей відносяться до найбільш щадних, що дозволяє людині бачити світ у всіх його барвах. Саме тому пацієнти, які страждають від проблем із зором обов’язково повинні знати про такий метод лікування.
Селективна лазерна трабекулопластика (СЛТ) є одночасно простою, але разом з цим ефективною процедурою. Вона покликана знижувати тиск всередині ока, що показано при такому захворюванні, як глаукома. Цей вид лікування виконується в амбулаторних умовах і триває не більше 5 хвилин. До переваг СЛТ також відноситься можливість її повторення, якщо на те є необхідність. Під час СЛТ відбувається вплив короткими лазерними імпульсами з низьким рівнем енергії. Імпульси впливають тільки на клітини, в яких міститься меланін або пігментні клітини. Таким чином відбувається відновлення тканин в дренажній зоні. Це своєю чергою призводить до зниження внутрішньоочного тиску завдяки відтоку рідини. Якщо говорити простою мовою – відбувається очищення каналу, по якому рідина виводиться з очей. Водночас навколишні клітини, які не містять пігмент не піддаються впливу СЛТ. Процедура в середньому знижує тиск в діапазоні 25-30% для 75-58% пацієнтів. Якщо ж селективна лазерна трабекулопластика не допомагає вдаються до інших видів лікування.
Лазерна іридотомія – це хірургічна операція, при якій створюється мікроскопічний отвір (або кілька отворів) біля райдужки ока. Дана маніпуляція використовується для зниження внутрішньоочного тиску, що запобігає появі ускладнень і можливій втраті зору. Статистичні дані кажуть, що у 90% пацієнтів після проведення лазерної іридотомії внутрішньоочний тиск приходить в норму. А позитивний результат можна спостерігати відразу після операції.
Операція виконується в кілька етапів. Для початку проводиться знеболювання органу зору. Після цього до ока прикладають гоніолінзу, за допомогою якої забезпечується огляд ока при проведенні операції. Може використовуватися лінза Абрахама або Вайса. Після цього на тонку ділянку райдужки з менш видимими судинами направляється лазерний промінь. Робляться отвори для дренажу зайвої рідини. Для вилучення і висічення краю оболонки райдужки фахівець застосовує спеціальні вигнуті ножиці та пінцет. По завершенню маніпуляції залишається невеликий виріз трикутної форми на краю райдужної оболонки.
Сублімінальна (субпорогова) циклофотокоагуляція – процедура швидка і безпечна. Вона сприяє відтоку вологи по природних дренажних шляхах ока (увеосклеральному і трабекулярному). Процедура має наступні переваги:
На жаль людина не завжди може виявити патології зору на початковому етапі. Існують патології, що розвиваються безсимптомно протягом декількох років, а потім відразу дають про себе знати. До таких явищ відноситься патології сітківки ока.
Панретинальна лазеркоагуляція є результативним і ефективним методом запобігання втрати зору при діабетичній ретинопатії. Своєчасне лікування дозволяє в 60% випадків зберегти зір пацієнта. Під час даної операції наносяться коагуляційні мікроопіки променем на постраждалі ділянки сітківки. Обробці піддаються всі зони сітківки, крім центральної макулярної частини. Під час операції, яка триває близько години, на сітківку наносяться 500-800 лазерних точок. При необхідності, через 2-4 місяці пацієнту може призначатися наступна процедура.
Периферична профілактична лазеркоагуляція виконується амбулаторно під впливом місцевої анестезії. Пацієнт зручно розміщується перед планкою лазерного пристрою, голова акуратно фіксується спеціальною дугою. ППЛК проводиться в кілька етапів:
Час процедури зазвичай займає близько 30 хвилин.